Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://rv.radakmu.org.ua)
Головна → Уряд вирішив жити простіше

14.11.2014 11:13
Уряд вирішив жити простіше Уряд вирішив жити простіше

   В рамках дерегуляції і спрощення умов роботи бізнесу Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробило план дій щодо зниження адміністративного тиску на бізнес. Запропоновано внести зміни в 56 законів та інші нормативні акти, які в більшій частині стосуються аграрної та будівельної галузі. Крім цього, міністерство зробило другу спробу щодо скасування регулювання цін на соціально значущі товари, які раніше були виключені з пакета реформ, підготовлених відомством, через негативною реакції в суспільстві.
    Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) підготувало проект розпорядження уряду щодо затвердження плану дій по дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу. У ньому пропонується внести зміни до 56 законів та інших нормативних актів. Підготовка відповідних документів закріплена за певними міністерствами і відомствами. Кінцевий термін реалізації пропонованих змін - IV квартал 2015 року.
    Велика частина пропозицій з дерегуляції та спрощення ведення бізнесу стосується агропромислової та будівельної галузі. В агросекторі, зокрема, пропонується скасувати державне регулювання цін на продукти харчування - це стосується торговельної націнки і рентабельності. В окремому пункті говориться про скасування державного контролю за цінами на сухе молоко і сир. Доставка тваринницької продукції зі складів в магазини повинна здійснюватися на підставі копій ветеринарних документів. Крім того, планується скласти вичерпний список заборонених маршрутів перевезення засобів захисту рослин і розглянути питання скасування державної реєстрації преміксів (вітамінно-мінеральних добавок) і готових кормів.
   У будівельній сфері чиновники наполягають на введенні обов'язкового реєстру прав на нерухоме майно (квартир) в об'єктах, які знаходяться в процесі будівництва. В пояснювальній записці до документа наголошується, що це дозволить уникнути подвійних продажів. У проекті розпорядження також пропонується скасувати держрегулювання цін на послуги з управління багатоквартирними будинками, а також законодавчо закріпити можливість мешканців самостійно вибирати способи управління спільним майном будинку. Крім того, документом передбачено дозволити компаніям з 100% іноземним капіталом покупку земельних ділянок несільськогосподарського призначення.
   Дерегуляція передбачає скасування ліцензування на ведення господарської діяльності з торгівлі рідким паливом з біомаси та біогазом. Це питання стосується і імпорту-експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
   В МЕРТ хочуть, щоб закупівля індивідуальних засобів захисту військових не підпадала під процедуру держзакупівлі. Згідно з документом, контролюючі органи отримають право на здійснення перевірок безпосередньо суб'єктів господарювання, а не їх окремих структурних підрозділів (магазинів та інше). І такі перевірки можуть проводитися не частіше одного разу на квартал. Однак цей порядок не торкнеться держконтролю з виробництва та обігу підакцизних товарів.
   Керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський розповідає, що першочергово при обговоренні документа розглядалося більше 80 ініціатив. «Але ми раді, що документ все-таки було розроблено. В нього також увійшов пункт про скасування державного регулювання цін на соціально значущі товари. Практика показує, що це неефективний спосіб. Замість цього можна ввести, наприклад, певні механізми компенсацій », - додає пан Забловський.
   Слід зазначити, що МЕРТ раніше вже робив спроби щодо скасування контролю цін на соціальні продукти, прописавши ініціативу в своєму пакеті реформ з дерегулювання та спрощення роботи бізнесу. Однак ця ініціатива викликала негативну реакцію громадськості, і МЕРТ вирішив виключити цю норму з пакету реформ.
   Глава Конфедерації будівельників Лев Парцхаладзе підтримує ініціативи МЕРТ, але при цьому додає, що це все ж точкові кроки, а не комплексне вирішення проблеми. За словами пана Забловського, документ зараз знаходиться в МЕРТ і ще не проходив погодження в профільних міністерствах. «Очевидно, що міністерство очікує формування нового.


Проект розпоряження
План дій
Пояснювальна записка


Наталя Непряхіна, Вероніка Гаврилюк

Джерело: apostrophe.com.ua

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://rv.radakmu.org.ua/view/2664