Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://rv.radakmu.org.ua)
Головна → Економічний прогноз на чотири роки: якою буде зарплата українців і курс долара (інфографіка)

14.09.2015 10:07
Економічний прогноз на чотири роки: якою буде зарплата українців і курс долара (інфографіка) Економічний прогноз на чотири роки: якою буде зарплата українців і курс долара (інфографіка)

 

Експерти вважають, що інфляція скоротиться, але курс долара може бути непередбачуваним

Мінекономрозвитку спрогнозувало, як житиме країна найближчі чотири роки (див. Інфографіку). За словами нашого джерела в Кабміні, ці показники ляжуть в основу бюджету 2016 року, після того як документ затвердять в уряді. "Ще можуть бути зміни, але незначні", – вважає наш співрозмовник.

Згідно з проектом, який опинився у розпорядженні "Сегодня", крім оптимістичного сценарію, чиновники представили і негативний прогноз. Так, наприклад, за оптимістичними прогнозами в наступному році приріст українського експорту та імпорту складе 7% в порівнянні з поточним роком, а за песимістичними – близько 3%. А в 2019 році, при найкращому сценарії, імпорт і експорт будуть по 11%, а при найгіршому – експорт зросте до 10%, а імпорт – до 11%.

_01_211

За словами Керівника Секретаріату Ради підприємців при КМУ Андрія Забловського, реалістичність прогнозу залежить від ряду умов. "В основі цих двох сценаріїв розвитку закладено припущення, що конфлікт на Донбасі буде перебувати в замороженому стані і не буде більше, ніж зараз, впливати на економічну ситуацію. Крім того, враховується виконання меморандуму з МВФ та недопущення технічного дефолту", – зазначив Забловський.

Експерт додав, що при дотриманні всіх умов показники 2016 виконати реально, проте надалі вони можуть бути переглянуті. "Так, прогнозується відносно стабільний курс долара, але цей показник може дуже серйозно змінитися, наприклад, у випадку дефолту", – резюмував Забловський.

Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський також вважає прогноз цілком реальним, зокрема показники інфляції. "Скорочення інфляції цілком реальне, тому що зростання цін, яке ми спостерігали, було пов'язане з девальвацією, яка вже вичерпана. Більш того, багато хто встановив ціни виходячи з курсу в 30 грн, а найближчим часом він таким не буде", – зазначив Дубровський.

Джерело: Сегодня.ua

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://rv.radakmu.org.ua/view/3302