Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://rv.radakmu.org.ua)
Головна → Бізнес погіршив оцінку інвестиційного клімату України - опитування

15.12.2021 11:10
Бізнес погіршив оцінку інвестиційного клімату України - опитування Бізнес погіршив оцінку інвестиційного клімату України - опитування

"Настрої генеральних директорів, в цілому, дещо погіршилися. Відсоток СЕО, які вважають поточний інвестиційний клімат несприятливим, залишається незмінним – 58%. Ще 35% респондентів оцінили інвестклімат нейтрально. А кількість респондентів, які дали позитивну оцінку, зменшилася майже вдвічі – з 13% півроку тому до нинішніх 7%", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що оцінка піврічної динаміки інвестклімату також погіршилася. Зараз 29% опитаних спостерігають негативну динаміку (раніше таких було 15%), хоча більшість - 57% вважають, що істотних змін не відбулося. І тільки 14% вважають, що бізнес-клімат покращився, тоді як півроку тому про позитивну тенденцію говорили 32% респондентів.

Директори також погіршили традиційно найвищу оцінку серед складових індексу - прогнози розвитку інвестклімату в найближчі півроку. Більшість, а це 55%, все ще вважають, що інвестклімат залишиться незмінним в 1-му півріччі 2022. А ось 32% очікують подальшого погіршення ситуації (раніше таких було 17%). І тільки 13% очікують поліпшення інвестклімату в найближчі півроку (раніше – 25%).

Втім, кожен п'ятий - 19% всіх опитаних вважають, що новим компаніям буде вигідно інвестувати в Україну протягом найближчих 6 місяців. Водночас зросла кількість респондентів, які з цим не погоджуються – з 35% до 44%. Решта 37% опитаних коливаються.

Приблизно 45% директорів стверджують, що досі відчувають вплив пандемії на роботу своєї компанії. Зокрема, найбільше скаржаться на падіння попиту і доходів, тимчасову непрацездатність працівників, дефіцит персоналу і психологічну втому, негативний вплив на підрядників і партнерів.

Серед інших перепон розвитку інвестклімату директора називають геополітичну напруженість, енергетичну кризу, недосконале Державне управління, стагнацію реформ, складну податкову систему, постійні ротації в уряді та інше. Серед позитиву бізнес-лідери виділяють співпрацю з МВФ і стабільний валютний курс, диджиталізацію державних послуг, валютне регулювання, запуск ринку землі та реформу містобудування.

На думку топ-менеджерів, поліпшення інвестиційного клімату можна домогтися шляхом впровадження судової реформи, боротьби з корупцією, контрабандою, тіньовою економікою і тіньовою зайнятістю, усунення геополітичних загроз, передбачуваних і прозорих умов для роботи бізнесу, спрощення оподаткування та Зменшення бюрократії, прискорення вакцинації.

В цілому інтегральний показник індексу інвестиційної привабливості в другій половині 2021 року склав 2,73 бала з 5-ти можливих (півроку тому індекс становив 2,84 балів).

Джерело: https://www.unian.ua/economics/finance/biznes-suttyevo-pogirshiv-ocinku-investiciynogo-klimatu-ukrajini-opituvannya-novini-ukrajina-11643304.html

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://rv.radakmu.org.ua/view/6653